Noc w Muzeum (6 na 7 czerwca 2008r.)

Muzeum w Wodzisławiu Śląskim po raz kolejny organizuje „Noc w Muzeum”, która odbędzie się z 6 na 7 czerwca 2008 r. podczas uroczystych obchodów „39 Dni Wodzisławia”. Organizatorzy zapewniają szereg atrakcji.

Już od godz. 16.00 w muzealnym holu będzie można zobaczyć wystawę „Nowe nabytki wodzisławskiego Muzeum” stanowiącą plon akcji „Ze strychu do Muzeum”. O godz. 17.30 zapraszamy na otwarcie wystawy „Dawny krajobraz Górnego Śląska” ze zbiorów Piotra Siemki, połączone z jego wykładem w sali Urzędu Stanu Cywilnego.

O godzinie 19.00 odbędzie się prelekcja poświęcona zabytkowej baszcie na Grodzisku i koncepcji jej odbudowy. W holu muzeum od godziny 20.00 będzie występował zespół muzyki dawnej.

Wyjątkową atrakcją będzie projekcja „światło-dźwięk” w zabytkowym, XV wiecznym kościele ewangelickim, gdzie dodatkowo będzie można obejrzeć projekcję: „Wodzisław w starym obiektywie”. Jej początek będzie o godzinie 20.00.

O godzinie 21.00 Prezydent Wodzisławia Śląskiego Mieczysław Kieca dokona uroczystego odsłonięcia witraża z herbem rodu Dietrichstein - fundatorów wodzisławskiego pałacu. Ponadto nie zabraknie również dodatkowych atrakcji m. in. będzie można zakupić monetę z serii „Zabytki Ziemi Wodzisławskiej” przedstawiającą zespół pofranciszkański. Będzie istniała możliwość wybicia żetonu z wizerunkiem starego wodzisławskiego zamku oraz zakupu okolicznościowej pocztówki z archiwalnym widokiem wodzisławskiego pałacu z 1903 r. Organizatorzy serdecznie zapraszają mieszkańców całego regionu.