Dzień Kultury Hinduskiej

Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców naszego regionu na „Dzień kultury HINDUSKIEJ”

18 czerwca 2009r o godz. 18.00 w Muzeum w Wodzisławiu Śląskim, przy ul. Kubsza 2, odbędzie się Dzień kultury HINDUSKIEJ podczas którego mieszkańcy naszego regionu będą mieli możliwość „spotkania” z bogatą kulturą Indii.

Uczestnicy Dnia Kultury Hinduskiej będą mogli wniknąć w tajemny świat archaicznych symboli, zobaczyć niesamowite zdjęcia, posłuchać relacji z podróży, poznać smaki i zapachy tego magicznego kraju, wysłuchać egzotycznego koncertu mis i gongów Tybetańskich, oraz zobaczyć pokaz Jogi w wykonaniu instruktorów szkoły Jogi Shanti.

Na zakończenie Dnia Kultury Hinduskiej zaprezentowany zostanie obsypany nagrodami przejmujący dokument prod. Indyjskiej „Przeznaczone do burdelu”. Jest to fascynująca opowieść o tym, że zawsze jest nadzieja na lepszy los. Podopieczni Briski(fotoreporterki z Nowego Jorku), pomimo swojego pochodzenia i ciężkich warunków życia, potrafią być pogodni, otaczają się wzajemną opieką, a przede wszystkim okazują się utalentowanymi fotografami...

ZAPRASZAMY! wstęp wolny!!!

18.00
POKAZ JOGI w wykonaniu instruktorów z Bielskiej Szkoły Jogi SHANTI

18.30
INDIE NA ROWERZE - Piotr Milaniak
Pokaz slajdów, relacja z podróży rowerem przez Himalaje i Ladakh w Północnych Indiach. Ponad 1500 km wyłącznie po górach, 7 potężnych przełęczy, w tym najwyższa drogowa przełęcz świata, Khardung La.

20.00
KONCERT MIS I GONGÓW TYBETAŃSKICH – w wykonaniu Wojciecha Skabka

20.30
PROJEKCJA FILMU „Przeznaczone do burdelu” - film produkcji Indyjskiej. Obsypany nagrodami dokument pokazujący prawdziwy obraz indyjskich slumsów.

DODATKOWE ATRAKCJE

- WYSTAWA ZDJĘĆ „POCZTÓWKA Z INDII”
- EGZOTYCZNY POCZĘSTUNEK

Nasi goście:

Piotr Milaniak – Podróżnik, fotograf. Zaczynał małymi krokami od jazdy rowerem po Europie co było bodźcem do kolejnych wyjazdów, do jeszcze bardziej odległych miejsc.
Dotychczas zrealizowane projekty:

Rok 2000 - Wielka Brytania (przez Niemcy, Holandię, Belgię oraz Francję)
Rok 2001 - Ukraina (Karpaty)
Rok 2002 - Austria (Alpy)
Rok 2004 - Kirgizja (Tien Shan)
Rok 2005 - Ukraina (Karpaty)
Rok 2006 - Indie (Ladakh, Himalaje)
Rok 2007 - Pakistan (Karakorum), Chiny (Tybet Zachodni)
Rok 2008 - Chile, Boliwia (Altiplano), Argentyna (Puna de Atacama)

Wojciech Skabka licencjowany masażysta dźwiękiem oraz instruktor kursu masażu metodą Petera Hessa. Kwalifikacje masażysty i instruktora wystawione zdobył w Instytucie für Klang-Massage-Therapie w Uenzen w Niemczech. W prace z dźwiękiem został wprowadzony przez swoją siostrę Małgorzatę Musioł która, przywiozła tą metodę do Polski i jako pierwsza i jedyna rozpoczęła popularyzować masaż dźwiękiem szkoląc pierwszych masażystów i powołując do życia Polskie Stowarzyszenie Terapii Dźwiękiem.

Wojciech Myga absolwent AWF, jogę praktykuje od 5 lat, z czego 2 lata spędził w Centrum jogi” Chateau du yoga Sivananda” we Francji i „Centrum Jogi Sivanandy” w Londynie. Prowadzi wykłady, warsztaty i zajęcia dla początkujących i zaawansowanych. Kurs podstawowy ukończył w 2005 roku, zaawansowany w 2006 (oba w Indiach). Od 2 miesięcy mieszka w Bielsku-Białej, gdzie zajmuje się propagowaniem technik jogi, dla poprawy kondycji fizycznej, psychicznej, jak i rozwoju osobowości w Szkole Jogi Shanti