Festyn integracyjny Nocy Świętojańskiej

Tegoroczna Noc Świętojańska obchodzona 23 czerwca była szczególnym wydarzeniem dla mieszkańców Wodzisławia Śląskiego nie tylko ze względu na fakt, iż jest to najkrótsza noc w roku. Otóż w sobotę wodzisławskie Muzeum wspólnie ze Stowarzyszeniem Razem Raźniej zorganizowały FESTYN INTEGRACYJNY NOCY ŚWIĘTOJAŃSKIEJ.

Cała zabawa rozpoczęła się o godz. 15:00 i zakończyła się dopiero po godzinie 19:00. Liczne atrakcje zachęciły do uczestnictwa w Festynie nawet honorowych gości w osobach prezydenta miasta Mieczysław Kiecy, wiceprezydenta Eugeniusza Ogrodnika oraz wicestarosty Wodzisławia Śląskiego Dariusza Prusa.

Na początku wielką niespodzianką okazała się KLANZA, czyli zabawy z chustą. Można było również spróbować swoich sił w dawnych grach średniowiecznych, co jak się okazało wcale nie było takie łatwe.

Koncert zespołu BEBIKI przyciągał uwagę nie tylko przypadkowych przechodniów, ale przede wszystkim zachęcił dzieci do zabawy i tańca pod sceną. Wiele emocji wzbudził popping w wykonaniu Sebastiana Rajczyka, a następnie GAZETOWY POKAZ MODY, w którym zdecydowanie przeważały stroje rycerzy, księżniczek, a nawet królów i królowych.

Nie zapominając o jakże ważnym dla każdego taty Dniu Ojca na zakończenie Festynu zorganizowano DZIEŃ OJCA W DUCHU EURO. O dziwo w tej zabawie wzięły udział nawet mamy, które w niczym nie ustępowały dumnym tatom.

Na koniec chcieliśmy podziękować wszystkim osobom, które w sposób szczególny zaangażowały się w organizację Festynu, sponsorom, WCK i oczywiście uczestnikom, bez których impreza nie mogłaby się przecież odbyć.

{youtube}jpn2Lm-tMVs{/youtube}