Świąteczny cykl zabaw i zajęć dla dzieci

„Coraz bliżej święta..., coraz bliżej święta...”
Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia Muzeum w Wodzisławiu Śląskim rozpoczyna świąteczny cykl zabaw i zajęć dla dzieci.

Zaczniemy od jednego z najbogatszych we wróżby dniu w roku, czyli Andrzejków (dla przypomnienia – jest to ostatni dzień listopada). Zabawy Andrzejkowe zaczniemy o godzinie 16.00. Podczas spotkania dzieci będą mogły poznać tradycyjne andrzejkowe wróżby i wierzenia. Oprócz wielu ciekawych zabaw, mali odkrywcy będą mogły poznać swoją przyszłość w Kąciku Wróżbity. Inną atrakcją wieczoru będzie malowanie twarzy. Każdy będzie mógł wybrać sobie dowolny wzór i poprosić dwie wróżki o zrobienie andrzejkowego makijażu. Na wszystkich małych wróżbitów czeka poczęstunek!

Następnym punktem w cyklu świątecznym są „Dawne zwyczaje bożonarodzeniowe”, które odbędą się 5 grudnia o godzinie 15.00. Zajęcia odbędą się w ramach środowych Spotkań z Historią. Podczas spotkania dzieci będą mogły się dowiedzieć jakie obrzędy i tradycyjne wierzenia towarzyszą Świętom Bożego Narodzenia – na przykład dlaczego Mikołaj nosi czerwony strój lub dlaczego to właśnie choinka stała się symbolem Świąt. Oprócz tego, będą mogły samodzielnie zrobić ozdoby choinkowe oraz napisać i przyozdobić swoją kartkę świąteczną. Niewątpliwe i u nas zagości Święty Mikołaj! :) Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych.

Tuż przed samymi świętami, czyli 19 grudnia zapraszamy wszystkie chętne dzieci na warsztaty szopkarskie, czyli wspólnie z pracownikami muzeum budujemy świąteczne szopki! Celem zajęć jest wykorzystanie najróżniejszych materiałów do zrobienia szopki świątecznej. Zwykły karton lub guziki, bibuła a nawet kawałki kolorowego papieru mogą nam posłużyć do zrobienia wielu ciekawych budowli oraz stworzeniu postaci które będą częścią szopki bożonarodzeniowej. Warsztaty zaczniemy o godzinie 15.00.

Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci do uczestnictwa w naszym przedświątecznym cyklu spotkań w Muzeum!