Nowa ozdoba wodzisławskiego pałacu Dietrichsteinów

W dniu 6 czerwca 2008 r. o godzinie 21:30 nastąpiło uroczyste odsłonięcie witraża z herbem rodowym Dietrichsteinów przez Prezydenta Miasta Mieczysława Kiecę. W odsłonięciu wzięli także udział premier Jerzy Buzek oraz poseł Ryszard Zawadzki. Witraż zajął miejsce zniszczonego okna znajdującego się w okulusie naczółka elewacji północnej. Przedstawia on dwa srebrne, winiarskie noże w złotych oprawach, umieszczone w dwupolowej, dzielonej ukośnie złoto czerwonej tarczy. Samą tarczę herbową otaczają trzy obwódki o kolorystyce niebieskiej, żółtej i czerwonej, które nawiązują bezpośrednio do kolorystyki herbu miejskiego. Specyfiką tego dzieła jest fakt, że prawdziwy efekt można podziwiać w nocy kiedy jest on podświetlony.

Projekt witraża wykonał zespół pracowników i współpracowników Muzeum w składzie: Mirosław Furmanek, Wiesław Kamiński, Kinga Kłosińska, Sławomir Kulpa oraz Adrian Podgórski. Dzieło powstało w pracowni witraży Damiana Szyszki.