Regulamin gry miejskiej

W ramach projektu Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN "Muzeum na kółkach" 11 lipca 2015 o godz. 15.00 zapraszamy dzieci i młodzież na Rynek na grę miejską śladami wodzisławskiej społeczności żydowskiej "Czy wiesz, po czyich śladach chodzisz? ".

ORGANIZATORZY
Organizatorami gry miejskiej są:
- Muzeum w Wodzisławiu Śląskim
- Urząd Miasta Wodzisławia
- Koordynatorzy lokalni projektu "Muzeum na kółkach"

CEL
Celem gry jest przybliżenie dzieciom i młodzieży historii miejsc związanych z gminą żydowską w Wodzisławiu i ludzi, którzy przed nimi mieszkali w mieście i chodzili po tych samych ulicach.

UCZESTNICY
Gra przeznaczona jest dla uczniów starszych klas szkół podstawowych oraz gimnazjum. Do udziału w grze zapraszamy drużyny 2-osobowe.

ZADANIE
Zadaniem drużyn będzie przejście wyznaczonej na mapie trasy i wykonanie poleceń w punktach ważnych dla historii wodzisławskich  Żydów. Drużyny, które najlepiej i w najkrótszym czasie poradzą sobie z zadaniami, otrzymają nagrody, m.in.  zestawy słuchawkowe, kubki termiczne i inne atrakcyjne przedmioty.

WARUNKI
Drużyny mogą zgłaszać się przez szkoły lub indywidualnie. Warunkiem udziału w grze jest wypełnienie karty zgłoszenia drużyny i dostarczenie organizatorom pisemnej zgody rodziców na wzięcie udziału w grze. Ilość drużyn wystawionych przez jedną szkołę jest nieograniczona. W przypadku bardzo dużej ilości zgłoszeń organizatorzy zastrzegają sobie prawo przyjęcia pierwszych 50 zgłoszonych zespołów. Uczestnicy gry będą poruszać się po wyznaczonej trasie i zobowiązują się do zachowania należytej ostrożności.

ZAPROSZENIE
Zapraszamy serdecznie drużyny uczniów wodzisławskich szkół! Zgłoszenia i zgody rodziców należy przysyłać na adres: gra.miejska.wodzislaw@wp.pl lub składać do 9.07.2015r. w: Muzeum w Wodzisławiu Śl. albo sekretariacie Zespołu Szkół nr 2 w Wodzisławiu z dopiskiem „Gra miejska”.

Dyrektorów i nauczycieli prosimy o pomoc w rozpropagowaniu gry.

ZAŁĄCZNIKI

1. Karta zgłoszenia drużyny