pon., wt., czw., pt. 900 - 1500

czwartki: wstęp bezpłatny
przewodnik po wystawach: 10 zł
osoby niepełnosprawne: wstęp ulgowy

W świecie kół i skrzydeł

Muzeum w Wodzisławiu Śląskim zaprasza 3 maja na wystawę modelarską.  Wezmą w niej udział modelarze z Wodzisławia Śląskiego, Rybnika, Rudy Śląskiej, Bytomia i Koszęcina. Będą to zarówno kluby modelarskie jak i osoby indywidualne, a nawet przedstawicielstwo sklepu modelarskiego z Rybnika. Wystawimy modele kartonowe, plastikowe, dioramy oraz modele zdalnie sterowanie.

Modelarze indywidualni:

z Rudy Śląskiej - Paweł Borek, Artur Borek, Klaudiusz Borek, Nataniel Olesz;

z Rybnika - Krzysztof Ogórkiewicz (członek GRH "Powstaniec Śląski");

z Wodzisławia Śląskiego - Adrian Borek.

Grupy i sekcje modelarskie:

z Rudy Śląskiej - INNY Dom Kultury;

z Koszęcina - Kółko Modelarskie Broń i Barwa.

Sklep modelarski RCstery z Rybnika.

Tematycznie nasza wystawa będzie związana z wojskowością: samoloty tłokowe i odrzutowe, śmigłowce, czołgi i inne pojazdy gąsienicowe, rakiety, bunkry, schrony ale również straże pożarne i pojazdy cywilne. Ramy czasowe prezentowanych makiet oscylują od okresu międzywojennego do czasów współczesnych.
Wykonawcy modeli przedstawiają różny poziom kunsztu modelarskiego. Kluby modelarskie zaprezentują dzieła dzieci - swoich podopiecznych. Większość modeli brała i bierze nadal udział w różnych zawodach modelarskich w Polsce i za granicą - niejednokrotnie wracając z trofeami w postaci medali i wyróżnień.

Warto dodać, że wszyscy uczestnicy wystawy są ze sobą zaprzyjaźnieni i należą do jednej wielkiej modelarskiej rodziny. Zbieżność nazwisk nie jest przypadkiem: Borek Paweł to ojciec, Adrian, Klaudiusz i Artur to synowie. Również córka Adriana - Weronika też już może pochwalić się sukcesami na zawodach.

Serdecznie zapraszamy 3 maja w godzinach 10:00 do 17:00. Wystawa będzie prezentowana również w późniejszych dniach.