Dane teleadresowe

ul. Kubsza 2
44-300 Wodzisław Śląski

UWAGA

od dnia 1 października 2018 do odwołania korespondencję prosimy kierowac na adres:

Rynek 24

44-300 Wodzisław Śląski


Tel. 32 455 25 74
NIP: 647-22-25-933
GPS: 50.00240°N, 18.46492°E
kontakt@muzeum.wodzislaw.pl

Godziny pracy

poniedziałek – piątek: 730 - 1530

Godziny otwarcia wystaw

Z powodu remontu budynku wszystkie wystawy zostały zamknięte do odwołania

Ceny biletów


przewodnik po Starym Mieście: 25 zł
(grupy do 25 osób)
lekcja muzealna / spotkania z historią (TYLKO WYJAZDOWE):
3 zł/os. (grupy min. 10 osób)
 
Noc w Muzeum 2016

 

Zapraszamy wszystkich mieszkańców Wodzisławia i okolic w sobotę 18 czerwca do Muzeum. Podczas 47 Dni Wodzisławia weźcie udział w naszej Nocy w Muzeum, przenieście się w dawne czasy i świętujcie razem z nami 45 rocznicę naszego istnienia. Tak, tak, dokładnie 45 lat temu, w czerwcu 1971 roku, Muzeum w Wodzisławiu Śląskim otwarło swoje podwoje dla pierwszych zwiedzających.

Zaczynamy od 16:00, kiedy to na placu przed Muzeum wystąpi turecka orkiestra rozrywkowa Edime Municipality Band. Już wtedy będzie można zwiedzać nasze nowe wystawy: "Do broni! - wystawa broni na przestrzeni dziejów" oraz wystawę jubileuszową z okazji 45-lecia Muzeum. Na tej pierwszej możecie zobaczyć miecze, szable, karabiny oraz wiele innych rodzajów uzbrojenia od czasów starożytnych do II Wojny Światowej włącznie. Ta druga pozwoli prześledzić, jak zmieniało się Muzeum na przestrzeni lat i jakie wystawy niegdyś organizowało.

Właściwa część naszej muzealnej Nocy rozpocznie się o 17:00, kiedy to w Holu Muzeum nastąpi oficjalna prezentacja stroju wodzisławskiego. Jak wyglądał taki strój, jak został zrekonstruowany i na jakie przeszkody natrafiali naukowcy i muzealnicy podczas jego odtwarzania opowie o 17:30 dr hab. Małgorzata Grupa z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. (sala ślubów w USC)

O godzinie 18:00 nastąpi największa atrakcja wieczoru, czyli pokaz "Moda w obliczu śmierci - rekonstrukcja ubiorów z XIV - XIX wieku" . Odbędzie się on przed Muzeum, lub, w razie niepogody, w Holu głównym. Zaprezentowane stroje zostały odtworzone na podstawie badań archeologicznych i konserwatorskich prowadzonych przez lata przez dr hab. Grupę i jej studentów. Oni też wystąpią w roli modelów.

Dodatkowo, przez cały wieczór będzie możliwość wybicia pamiątkowego żetonu-monety oraz zakupu gadżetów muzealnych, w tym nowych magnesów z wizerunkami wodzisławskich zabytków.

Zapraszamy serdecznie. Wstęp na wszystkie punkty imprezy bezpłatny.