UWAGA

od dnia 1 października 2018 do odwołania korespondencję prosimy kierowac na adres:

Z powodu remontu budynku wszystkie wystawy zostały zamknięte do odwołania

lekcja muzealna / spotkania z historią (TYLKO WYJAZDOWE):

Noc w Muzeum z piwem PALOCZAJ

_DSC8474

Jak co roku byliśmy świadkami kolejnych, 49 już, urodzin naszego miasta i jak co roku towarzyszyła temu Noc w wodzisławskim Muzeum. Co by tu dalej pisać...  Ależ to była noc! A dlaczego ktoś spyta? Co w niej takiego ciekawego? Ano wszystko za sprawą PALOCZAJA. Niemniej proszę go nie mylić z żadnym jegomościem - to nazwa nowego piwa wodzisławskiego. Nowego, ale wyprodukowanego na podstawie dawnej receptury, pochodzącej z 1650 roku. Nazwa PALOCZAJ pochodzi zaś od Andrzeja Plaweckiego, który nadał miastu przywilej piwny. Tym to trunkiem mogli się częstować wodzisławianie podczas Nocy w Muzeum. Jako pierwszy został poczęstowany oczywiście gospodarz miasta - prezydent Mieczysław Kieca oraz jego zastępcy Izabela Kalinowska i Dariusz Szymczak. Kolejno byli goście z miast partnerskich Wodzisławia oraz tłumy zebrane w pałacu.
A co ponadto? Poza tym odwiedził nas Teatr Classic Ballanga, ze swoją maszyną zakrzywiającą czasoprzestrzeń. No i oczywiście moc wystaw. Wystawy stałe: od pradziejów, aż po wiek dwudziesty oraz wystawy czasowe. Główna poświęcona PALOCZAJOWI i historii browarnictwa wodzisławskiemu na przestrzeni wieków oraz druga zorganizowana przez Jednostkę Strzelecką STRZELEC.
A więcej zdjęć z tego zacnego wydarzenia możecie zobaczyć tutaj.

Zdjęcia: