pon., wt., czw., pt. 900 - 1500

czwartki: bezpłatny wstęp
przewodnik po wystawach: 10 zł
osoby niepełnosprawne: wstęp ulgowy

Ta ostatnia niedziela... w wodzisławskim Muzeum

Ta ostatnia niedziela

Za nami minęły właśnie Dni Wodzisławia i Noc w Muzeum, a my już zapraszamy Państwa na kolejne wydarzenie. Kolejne... a nawet ostatnie! Ostatnie przed wielkim remontem, który rozpocznie sie w Pałacu Dietrichsteinów już wkrótce.
Tegoroczne lato będzie dla wszystkich pracowników Muzeum bardzo pracowite. Do początku września musimy wyprowadzić wszystkie zabytki, meble, sprzęt i dokumenty. Zabytki trafią do magazynu tymczasowego, biura pracowników zostaną przeniesione do jednej z wodzisławskich szkół. Tym samym czeka nas wielkie pakowanie, spisywanie, zabezpieczanie materiałów do transportu...
Zanim się to jednak stanie, zapraszamy Państwa do spędzenia niedzieli 17 czerwca w wodzisławskim Muzeum. Fotografujecie? Zabierzcie aparaty, żeby uwiecznić sale wystawowe zanim przestaną istnieć. Macie pomysły, jakie nowe wystawy chcielibyście zobaczyć po remoncie? To najlepsza okazja, żeby podzielić się swoimi przemyśleniami z nami. Interesuje Was sam przebieg remontu i jakie zmiany zostaną wprowadzone? Chętnie opowiemy Wam o tym. Brakuje Wam jakiś imprez? Chętnie wysłuchamy nowych propozycji.
Wszystkie Państwa opinie i przemyślenia są dla nas ważne, ponieważ chcemy, by nowe, wyremontowane Muzeum w pełni odpowiadało Państwa potrzebom.
Zapraszamy 17 czerwca w godzinach 10:00 - 18:00, wstęp na wszystkie wystawy jest bezpłatny.