Ferie w Muzeum

Beznazwy-1

Zapraszamy serdecznie, zarówno dzieci, jak i dorosłych, do spędzenia ferii w Muzeum. Tym razem spotykamy się w sali konferencyjnej wodzisławskiego dworca PKP. Oto co dla Was przygotowaliśmy:

- 13 stycznia (poniedziałek) i  17 stycznia (piątek) o godzinie 11:00 zapraszamy dzieci na zajęcia pt. "Od karocy do pociągu, czyli jak dawniej podróżowano?". Dowiemy się między innymi jak wyglądały dawne wodzisławskie drogi,  kiedy przyjechał do Wodzisławia pierwszy pociąg, o co chodzi z kołem znalezionym w Zawadzie i dlaczego nad rynkiem unosił się kiedyś zeppelin...

- 24 stycznia (piątek) na 17:00 zapraszamy zainteresowanych historią dorosłych na projekcję archiwalnego filmu pt."Wodzisław na fundamencie z węgla" połączoną z dyskusją o tym, jak naprawdę wyglądało nasze miasto w czasach PRLu. Pomogą nam w tym zaproszeni goście- wodzisławianie, którzy z własnej pamięci opowiedzą nam o tamtych czasach.

Zainteresowani? Na wszystkie spotkania obowiązują wcześniejsze zapisy, które można składać osobiście (Rynek 24), lub pod muzealnym numerem telefonu (32 4552574).

Wszystkie zajęcia są bezpłatne i przeznaczone w pierwszej kolejności dla osób z terenów rewitalizowanych.

Zdjęcia: