Dzień Kultury Żydowskiej

Muzeum w Wodzisławiu Śląskim oraz Grzegorz Meisel serdecznie zapraszają na spotkanie poświęcone kulturze oraz tradycji wodzisławskich Żydów. Mamy nadzieję,że dzięki temu spotkaniupoznamy na nowo zwyczaje oraz pieśni na Szabat i Nowy Rok żydowski. Będzie również okazja do skorzystania potraw kuchni żydowskiej: chałki, bajglów i macy. Wydany zostanie także medal okolicznosciowy z seriI „Zabytki Ziemi Wodzisławskiej” przedstawiajacy nieistniejącą synagogę.

Naszymi gośćmi będą:
Panie Tova Ben Tzvi z Izraela nagrodzona tytułem Człowieka Pojednania przez Polską Radę Chrześcijan i Żydów ;Joanna Brańska – założycielka i sekretarz Stowarzyszenia Polska-Izrael oraz Marta Titaniec członek zarządu Polskiej Rady Chrześcijan i Żydów.
Impreze odbędzie się 19 września 2008 r. o godzinie 18.00 w Muzeum Miejskim oraz USC – budynek „Pałacu Dietrichsteinów” Wodzisław Śl. ul. Kubsza 2. Wstęp wolny. Organizatorzy zapraszają wszystkich mieszkańców Wodzisławia i okolic.