Orientalnym szlakiem... w wodzisławskim Muzeum

Lipiec i sierpień to czas zasłużonego odpoczynku... Jednak dla tych dzieci, które zmęczone lenistwem chętnie nauczą się czegoś nowego i chcą spędzić czas w sympatycznej atmosferze, Muzeum w Wodzisławiu Śląskim przygotowało cykl Spotkań z Historią, zupełnie inny, niż dotychczasowe. W tym roku wakacje w Muzeum przebiegają w klimacie podzwrotnikowym i wcale nie chodzi tu o temperatury panujące na dworze! Przed nami fascynująca podróż na wschód szlakiem egzotycznych przypraw i niezwykłych smaków.

Nasza barwna, orientalna przygoda rozpoczyna się w środę 18 lipca o godzinie 11:00. Przed nami Indie - ojczyzna hinduizmu, fascynujący kraj kontrastów, masali i kina spod znaku Bollywoodu. Wraz z małymi podróżnikami poznamy sekrety indyjskich bogów, dowiemy się czym jest karma i system kastowy, a nawet... spróbujemy napisać coś w sanskrycie! Następnie nasz muzealny pociąg skręca na północ, by już 8 sierpnia zatrzymać się na supernowoczesnej stacji w Tokio. Witamy w Japonii - kraju kwitnącej wiśni! Przed nami spotkanie z samurajami, gejszami, mędrcami i bohaterami popularnych mang. Tutaj nawet lekarze w szpitalach noszą fartuchy z Hello Kitty, a wszystko jest kawaii, czyli milusie. Gdy jednak znudzi nas japońskie szaleństwo, zmienimy trasę i wyruszymy na południe. Tutaj 22 sierpnia ostatecznie wylądujemy w Australii - wyspie misia koali, gdzie Boże Narodzenie spędza się na plaży, a specjalne piosenki mówią o setkach jadowitych i niebezpiecznych stworzeń, które żyją tylko tutaj! Poznamy przedziwną kulturę Aborygenów i podglądniemy niezwykłe zwierzęta. Przekonamy się też, dlaczego Australia bywa nazywana "krajem do góry nogami".

Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci! Zgłoszenia na zajęcia można składać osobiście w sekretariacie Muzeum, telefonicznie (032 455 25 74), lub mailowo (edukacja@muzeum.wodzislaw.pl)