Wernisaż Dialogos

1 lutego odbył się wernisaż wystawy Justyny Taszki-Michalskiej pt. "Dialogos". Poza samą artystką swoje prace prezentowało siedemnaścioro jej wychowanków - uczniów Liceum Plastycznego. Dla tych młodych ludzi była to - w większości - pierwsza publiczna wystawa rysunków i obrazów.

Licznie zebrani goście bawili się przy muzyce zespołu Dash Channel. Pięciu młodych artystów z Rybnika zaraziło wszystkich pozytywną energią i znakomicie wpisało się swoją muzyką w klimat malarstwa Justyny. Już teraz zespół ma za sobą koncerty w Czech i Niemczech, a wkrótce podbiją zapewne resztę świata! :)

Zapraszamy serdecznie do oglądania wystawy, oraz do zgłaszania grup na zajęcia, które będzie w Muzeum prowadzić pani Justyna. Najbliższe warsztaty odbędą się już w piątek 8 lutego, następne we wtorek 12 lutego. Wystawa będzie czynna do końca miesiąca.

WARSZTATY DIALOGOS

Za nami już pierwsze warsztaty plastyczne związane z wystawą Dialogos. Odbyły się one 8 lutego, a uczestniczyli w nich uczniowie wodzisławskiego Liceum Plastycznego oraz dzieci z czwartej klasy Szkoły Podstawowej w Mszanie. Justyna Taszka-Michalska opowiadała najpierw o swoich obrazach, a następnie młodzi uczestnicy warsztatów tworzyli własne prace inspirowane obrazami Justyny i starszych kolegów. Było sporo zabawy, zresztą zobaczcie sami na zdjęciach!
“Wystawa Dialogos w odsłonie warsztatów dla dzieci i młodzieży dała sposobność połączenia prezentacji twórczości z animacją społeczno-kulturalną. Pielęgnacja aktywności plastycznej daje sposobność kultywacji wychowania do i przez sztukę, co może otworzyć drzwi najmłodszym do podjęcia kształcenia artystycznego w przyszłości. Teoria wychowania estetycznego przełożona na żywy dialog, sprawiła wszystkim uczestnikom wiele satysfakcji.” - mówi malarka Justyna Taszka-Michalska.