Zaproszenie

Serdecznie zapraszamy na wystawę "ODRA. Rzeka wspomnień", której otwarcie odbędzie się 22 września 2014r. o godz. 17.00 w Muzeum w Wodzisławiu Śląskim.

Wystawa, którą przygotowali uczniowie z Gimnazjum nr 1 w Wodzisławiu oraz ich koledzy z czeskiej Pragi i niemieckiego Seelow, towarzyszy projektowi filmowemu "Odra-Oder-Odra. Rzeka jako miejsce wspomnień o II wojnie światowej", w którym uczniowie uczestniczyli od czerwca do listopada 2013roku. Podążając z biegiem środkowoeuropejskiej rzeki Odry, dzięki rozmowom ze świadkami historii młodzież poznała historię wojny, wypędzeń i wysiedleń, zmian granic,odbudowy narodów i pojednania. Uczestnicy projektu dowiedzieli się także, jak ciężkie było życie dla mniejszości religijnych i narodowych. O tym wszystkim mówi przygotowana przez polsko-czesko-niemiecką grupę wystawa, która była już pokazana w Niemczech, a z Wodzisławia trafi do Pragi.

Wystawa będzie dostępna dla mieszkańców naszego miasta w holu wodzisławskiego Muzeum do 5 października 2014r. (Wstęp wolny).