Droga do wolności. Setna rocznica wymarszu Legionów Józefa Piłsudskiego - wernisaż

W setną rocznicę wymarszu I Kompani Kadrowej Legionów Piłsudskiego najważniejsi przedstawiciele instytucji kultury w mieście zebrali się w wodzisławskim Muzeum, aby uczestniczyć w uroczystym otwarciu wystawy. Ekspozycja pt. "Droga do wolności. Setna rocznica wymarszu Legionów Józefa Piłsudskiego" składa się ze zbiorów Ireneusza Huculaka - jastrzębskiego kolekcjonera znanego w całej Polsce.

Jako pierwszy głos zabrał Dyrektor Muzeum Sławomir Kulpa, który przywitał zebranych gości i w kilku zdaniach przybliżył postać autora wystawy. Następnie pan Ireneusz wyjaśnił czym jest pasja, bo tak właśnie nazywa swoje zamiłowanie do kolekcjonowania. Przybliżył również historię Legionów Piłsudskiego odnosząc się przy tym do różnych okresów z dziejów historii Polski.

Wystawa zbiorów legionowych potrwa do końca września. Zapraszamy!