Spotkanie z historią

Czas ferii zimowych to zazwyczaj okazja do zabaw i szaleństwa na śniegu, którego w tym roku zdecydowanie nie brakuje. Jednak dla tych dzieci, które mrozu i czerwonych od zimna uszu mają już serdecznie dość, Muzeum w Wodzisławiu Śląskim przygotowało nie lada niespodziankę. Mianowicie 23 i 25 lutego zapraszamy do naszej placówki na „SPOTKANIE Z HISTORIĄ”.

W dzień pierwszy, tj. wtorek - 23 lutego, odbędzie się spotkanie pod tytułem „Poznaj swój herb!”. Na początku zostanie przeprowadzony wykład dla dzieci i młodzieży wyjaśniający znaczenie i rolę herbów jakie pełniły w życiu ówcześnie żyjących ludzi. Kto wie… może niektóre z was odnajdą swoje korzenie szlacheckie i poznają swój własny herb. Następna część będzie już połączeniem zabawy z dydaktyką. Jedną z takich zabaw będzie układanie herbów z wcześniej przygotowanych puzzli.

Kolejną atrakcją będzie konkurs z nagrodami polegający na wykonaniu własnego herbu, bądź to wedle własnego projektu, bądź to na wzór herbu, któregoś z dawnych właścicieli Wodzisławia. Zadanie to pomoże zapamiętać ulubionego „księcia”.

Zwieńczeniem imprezy będzie wystawa nagrodzonych prac w holu Muzeum.

Kolejny dzień, na jaki Muzeum zaplanowało podróż w dawne czasy, to czwartek (25 lutego). Tym razem w naszym Pałacu będzie można zobaczyć rzemieślnika garncarza pana Zbigniewa Borgosza, który pokaże nam jak wykonywano dawniej naczynia. Całość poprzedzi mini wykład o historii garncarstwa i zwiedzenie wystawy w Muzeum. Po tej prezentacji wszystkie dzieci będą miały możliwość wykonania własnego garnuszka z prawdziwej gliny i wzięcia go z sobą do domu. Może w którymś z nich mama ugotuje pyszny, ciepły obiad…

Obydwie imprezy odbędą się w godzinach od 9:00 do 15:00, w obu przypadkach wstęp jest bezpłatny. Wszystkie dzieci serdecznie zapraszamy!