Czas ucieka!

Już w najbliższy piątek, 30 stycznia o godzinie 12:00 odbędzie się uroczyste otwarcie nowej wystawy: "TEMPUS FUGIT - w świecie starych zegarów". Towarzyszyć mu będzie krótka prelekcja wodzisławskiego zegarmistrza Konrada Lamczyka o naprawie czasomierzy. Wszystkich bardziej zainteresowanych tematem zapraszamy natomiast w niedzielę 1 lutego. Od godziny 12:30 będzie można wysłuchać dwóch prelekcji: najpierw o tajnikach swojego zawodu opowie zegarmistrz Roman Szerocki, a później kolekcjoner Mirosław Irzyk wprowadzi słuchaczy w historię budowy zegarów.

Nie zapomnieliśmy również o dzieciach. W dwa kolejne czwartki - 5 i 12 lutego o godzinie 12:00 wszystkich chętnych czeka spotkanie z zegarmistrzem. Zabytki na nowej wystawie pochodzą ze zbiorów: Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu, Muzeów w Raciborzu i Wodzisławiu, Muzeum Szkolnego w Syryni oraz prywatnych kolekcjonerów. Zobaczyć można zarówno ogromne, drewniane zegary szafowe z XVIII i początku XIX wieku, malowane czasomierze chłopskie, piękne zegary mieszczańskie, różnorodnych "bywalców" kominków i kredensów, budziki, wreszcie liczne zegarki na rękę pochodzące również z czasów II Wojny Światowej. Serdecznie zapraszamy. Wystawa będzie czynna do końca marca.