GRAFIKI KAROLINY STANIECZEK

W pierwszą sobotę lutego (7.02) o godzinie 15:00 w Galerii wodzisławskiego Muzeum odbędzie się wernisaż wystawy pt. GRAFIKI KAROLINY STANIECZEK. Otwarciu będzie towarzyszyła krótka prelekcja Pani Karoliny na temat wystawianych przez nią prac, czyli tzw. suchorytów. Autorka opowie o tym jak powstają takie prace i jakie narzędzia są do tego niezbędne. Na koniec będzie można zwiedzić ekspozycję i podzielić się refleksjami na temat wystawionych prac.

Karolina Stanieczek: Urodzona 17 czerwca 1977 roku w Raciborzu. Edukacja: W roku 1997 ukończyła Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych im. Jana Cybisa w Opolu z tytułem zawodowym plastyk - w zakresie specjalności wystawiennictwo. Tematem pracy dyplomowej wykonanej pod opieką mgr. Daniela Szopińskiego był cykl akwarel stanowiących ilustracje do opowiadań Sławomira Mrożka. W roku 2003 ukończyła Akademię Sztuk Pięknych w Katowicach z tytułem: magister sztuki (o specjalności grafika warsztatowa w pracowni druku wklęsłego). Tematem pracy dyplomowej był cykl grafik wykonanych w technikach druku wklęsłego (akwaforty i akwatinty) stanowiący ilustrację do opowiadań Fiodora Dostojewskiego („Łagodna”, „Białe noce”, „Krokodyl”, „Bobok”). Na ich bazie powstało kilka instalacji przestrzennych oraz książka autorska z ilustracją ruchomą. Realizacja pracy dyplomowej przebiegała pod opieką prof. Jana Szmatlocha oraz prof. Romana Kalarusa. 16 marca 2011 roku na Wydziale Artystycznym Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach obroniła prace doktorską z zakresu grafiki warsztatowej pod opieka artystyczną adj II st. dr hab. Aleksandra Ostrowskiego.