Tropem wodzisławskich zabytków

Jak co roku o tej porze mieszkańcy Wodzisławia rozpoczynają wielkie odliczanie do nadchodzących „Dni Wodzisławia”. Większość z nich zdążyła się już też przyzwyczaić do organizowanej przez Muzeum corocznej imprezy towarzyszącej: „Nocy w Muzeum”. Tym razem czeka na Wodzisławian kilka niespodzianek, które dodatkowo urozmaicą tę niecodzienną imprezę. Poza takimi atrakcjami jak nocne zwiedzanie Muzeum, czy koncert muzyki organowej z pokazem światło - dźwięku w kościele ewangelickim, będzie zorganizowana tzw. GRA ULICZNA. Zabawa ta, skierowana szczególnie do najmłodszych obywateli naszego miasta, odbędzie się 19 czerwca w godzinach 15:00 do 18:00 i będzie polegała na sprawdzeniu wiedzy uczestników na temat najcenniejszych zabytków naszego miasta. „GRA…” zaczynać będzie się w budynku Muzeum i prowadzić będzie trasą wytyczoną wzdłuż kolejnych, najważniejszych zabytków miasta. Przy każdym z odwiedzonych zabytków będzie czekało na młodych uczestników następne zadanie, którego wypełnienie zostanie nagrodzone kolejnym kawałkiem mapy z zaznaczonym następnym punktem programu. Po dotarciu do celu, z kompletną już mapą, każdy z uczestników, jak na prawdziwych poszukiwaczy skarbów przystało, zostanie nagrodzony.

Więcej informacji na temat zabawy już wkrótce na plakatach i stronie internetowej Muzeum w Wodzisławiu Śląskim.

Zobacz REGULAMIN.