Ze strychu do nowego Muzeum

jee

Czy zdarza Wam się, że macie w domu przedmioty, którymi warto się podzielić? Meble po babci, oleodruki, figurki, narzędzia… Wyrzucić szkoda, ale trzymać w domu? Na strychu? W piwnicy?

A może lepiej… oddać do Muzeum?

Już w tym roku czeka nas otwarcie wyremontowanego Pałacu Dietrichsteinów. W murach zabytkowego, XVIII wiecznego budynku znajdą się między innymi zupełnie nowe wystawy, które w sposób przekrojowy będą przedstawiały dzieje tej ziemi  od prehistorii do końca XX wieku. Zwiedzając je, nasi muzealni goście będą mogli poznać zarówno wielką politykę jak i życie codzienne wodzisławian na przestrzeni dziejów. Zajrzą do dawnych wnętrz, przeniosą się do czasów PRLu, odwiedzą rynek przed stu laty…

A może, w tej wyprawie przez dzieje naszej małej ojczyzny, towarzyszyć im będą Wasze rodzinne pamiątki?

Ogłaszamy wielką akcję: ZE STRYCHU DO NOWEGO MUZEUM !

Zbieramy pamiątki związane z Wodzisławiem i ziemią wodzisławską, zdjęcia, archiwalia, dawne narzędzia, meble, obrazy… Interesują nas zwłaszcza rzeczy sprzed 1945 roku, w dobrym stanie, nie zniszczone. Nie zbieramy książek, ani przedmiotów współczesnych, chyba, że bezpośrednio dotyczą tutejszego terenu. Jeżeli ofiarodawca się zgodzi, wówczas jego dary przedstawimy w mediach społecznościowych, anonimowo lub z nazwiskiem darczyńcy.

Jak można nam przekazać przedmioty? Zadzwońcie pod numer 32 455 25 74, lub napiszcie maila na adres: kontakt@muzeum.wodzislaw.pl. Dołączcie zdjęcia i krótki opis (wymiary, czas powstania, ciekawostki z danym przedmiotem związane). Jeżeli zaistnieje taka potrzeba, możemy przyjechać i zobaczyć daną rzecz na miejscu.

Nie pozwólmy przepaść historii tej ziemi! Wspólnie ochrońmy nasze dziedzictwo dla przyszłych pokoleń!