Lekcje muzealne w Pałacu Dietrichsteinów

20220911_101220

Muzeum w Wodzisławiu Śląskim przygotowało specjalną ofertę edukacyjną skierowaną do przedszkolaków i uczniów szkół. Lekcje muzealne odbywają się w wyjątkowym miejscu na mapie Wodzisławia Śląskiego - Pałacu Dietrichsteinów. Sprawdźcie pomysły na ciekawe spędzenie czasu, łączącego naukę z zabawą.

Oferta obejmuje lekcje muzealne, które przez lata sprawdzały się w placówce, cieszące się również dużym zainteresowaniem spotkania z historią, a także nowy cykl „Spotkań ze sztuką”. Oprócz wykładów i prezentacji zajęcia wzbogacone są o szereg interesujących gier i zabaw. Połączenie nauki z zabawą ma zapewnić lepsze utrwalenie zdobytej wiedzy, a także uświadomić uczestnikom, że ucząc się historii i sztuki można nie tylko dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy, ale i przy okazji dobrze się bawić.

Poziom zajęć i zakres przedstawionego materiału jest dostosowany do przedziału wiekowego uczestników. Zajęcia organizowane są wyłącznie na terenie Pałacu Dietrichsteinów (wyjątek stanowi oprowadzenie grup po mieście).

Jak się zapisać?

Obowiązują wcześniejsze zapisy na lekcje muzealne

Chęć wzięcia udziału w bezpłatnych lekcjach muzealnych należy uprzednio zgłosić mailowo: edukacja@muzeum.wodzislaw.pl lub telefonicznie: 505 645 00, z kilkudniowym wyprzedzeniem. Wraz z pracownikiem odpowiedzialnym za przeprowadzenie zajęć nastąpi ustalenie terminu, tematu oraz godziny.

Tematyka

Tematy lekcji muzealnych zostały pogrupowane według wieku dzieci oraz tematów.

Dla przedszkolaki oraz klas 1-3 przygotowano np. takie tematy jak: „Mityczne oraz legendarne stwory i bestie”, „Tajemnicze życie mamutów” czy „Australia - wyspa misia Koali”. Starsze klasy szkół podstawowych mogą zaciekawić „Dzieje wodzisławskich Żydów” lub „Życie codzienne w PRL-u”, a uczniów szkół ponadpodstawowych „Polacy na frontach II Wojny Światowej” lub „Holokaust. Marsz Śmierci”. Wszystkie proponowane tematy znajdziecie na stronie - KLIKNIJ TUTAJ

Istnieje możliwość przygotowania innych tematów niż wyżej wymienione po ich wcześniejszym uzgodnieniu.