Dane teleadresowe

ul. ks. płk. Wilhelma Kubsza 2
44-300 Wodzisław Śląski


tel. 32 455-25-74

kontakt@muzeum.wodzislaw.pl


NIP: 647-22-25-933
GPS: 50.00240°N, 18.46492°E

Godziny pracy biur Pałacu

poniedziałek – piątek: 730 - 1530

Godziny otwarcia wystaw

PONIEDZIAŁEK

NIECZYNNE

WTOREK

8.00-14.00

ŚRODA

8.00-14.00

CZWARTEK

8.00-14.00

PIĄTEK

14.00-20.00

SOBOTA

9.00-15.00

NIEDZIELA

12.00-18.00

Ceny biletów

Wszystkie atrakcje Pałacu są bezpłatne
Nocne zwiedzanie z duchami

Nocne zwiedzanie

Już sobotę (29.10) noc z dreszczykiem w pałacowych murach, a wraz z nią zmiany o których trzeba pamiętać. Zmieniamy godziny otwarcia muzealnych wystaw. Będzie żywiołowy koncert, upiorny spektakl i mrożące krew w żyłach wykłady. Będzie też zwiedzanie wystaw w nietypowym towarzystwie. 

Nocne zwiedzanie muzeum 

Spotkać się twarzą w twarz z wodzisławską strzygą – wrażenie bezcenne. Jakie? Każdy może osobiście sprawdzić już w sobotę (29.10). Zwiedzanie obiektu i muzealnych wystaw będzie możliwe od 18.00 do północy. 

W nietypowym towarzystwie sprawdzicie jak wyglądało życie we wczesnośredniowiecznym grodzie, gdzie stały browary w Wodzisławiu i jak wygląda kamień fundacyjny z zameczku myśliwskiego. Zwiedzanie to początek sobotnich atrakcji w muzeum.

Żywiołowy koncert Vołosów 

Wieczór rozpocznie się od emocjonalnego koncertu zespołu Vołosi. Muzycy przyjadą do Wodzisławia wprost z gorącej Hiszpani, by po kilku koncertach w Polsce wyruszyć do Belgii i Niemiec. 

- VOŁOSI to jeden z najbardziej ekscytujących i dynamicznych zespołów na współczesnej scenie muzycznej - Gerald Seligman, Dyrektor Generalny najważniejszych targów world music WOMEX. 

Artyści inspiracje czerpią głównie z muzyki Karpat, ale nie boją się na tym fundamencie kłaść elementów zaczerpniętych z muzyki bałkańskiej, cygańskiej i orientalnej. 

Na koncert obowiązują bezpłatne wejściówki. Aktualnie nie ma dostępnych biletów. 

Upiorne opowieści 

Po koncercie zapraszamy do Sali audiowizualnej na drugim piętrze, w której przygotowaliśmy dla was trzy wykłady. 

  • O 20:30 Szymon Czerwiński, mistrz role-playing game, opowie nam czym są gry fabularne, jak zacząć w nie grać, które tytuły są godne polecenia dla początkujących, a które dla bardziej zaawansowanych graczy. Po prelekcji, będzie można zagrać w wybrane gry RPG, pod okiem mistrza.
     
  • Następnie o 21.15 dyrektor wodzisławskiego Muzeum Sławomir Kulpa opowie, o tym czego archeolodzy szukają w kryptach. Nasz prelegent brał udział w eksploracji  kilkunastu krypt, między innymi w Pszczynie, Bielsku i Janowie Podlaskim, a większość zdjęć z tych badań nie była nigdy wcześniej publikowana. Szczególnie ciekawe są krypty janowskie, gdzie spoczywają m.in. biskupi zmarli w XVIII w. Jednym z nich jest Adam Naruszewicz, poeta, bliski współpracownik króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. 
     
  • O 22:00 Kinga Kłosińska z wodzisławskiego Muzeum zaprasza na wyprawę śladem wodzisławskich zbrodni. Myślicie, że nasze miasto przez lata było małym sennym miasteczkiem, w którym wszyscy żyli zgodnie i uczciwie? Nic bardziej mylnego! Przyjrzymy się najciekawszym kryminalnym sprawom od XIX do końca lat 70tych XX wieku, a wykład okraszony będzie oryginalnymi i również nigdy wcześniej niepublikowanymi zdjęciami.

Teatralnie i morderczo 

Po części wykładowej – o 23.00 – Classic Ballanga Teatr zaprezentuje spektakl romantyczno-tragiczny pt.: „Ballady i morderstwa”. - Przygotowaliśmy najbardziej krwawy i upiorny w naszej historii classicballangowy program, złożony z fragmentów najlepszych tekstów literackich, w mrożącej krew w żyłach formie – tak o spektaklu mówią jego twórcy. 

Noc duchów startuje w wodzisławskim Pałacu Dietrichsteinów już w sobotę 29 listopada. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny. Zapraszamy serdecznie.