Muzyczna sobota w klasycznych murach Pałacu Dietrichsteinów

Trio Appasionato

W klasycznych murach Pałacu Dietrichsteinów czeka nas kolejny wyjątkowy koncert. Tym razem dla wodzisławskiej publiczności wystąpią trzy utalentowane artystki. Appassionato  to trio smyczkowe współtworzone przez skrzypaczki Martę i Wiktorię Linek oraz altowiolistkę Paulinę Świerczek. Pełne pasji wydarzenie odbędzie się w sobotę, 19 listopada o godz. 18:00 w zmodernizowanej perełce ziemi wodzisławskiej.

Kobiety grają z ogromnym entuzjazmem utwory zarówno muzyki klasycznej, jak i rozrywkowej we własnych aranżacjach. Ich koncerty nie są typowymi występami. Swoją energią zarażają zgromadzoną publiczność, która daje się ponieść dźwiękom płynącym ze smyczkowych instrumentów. Podstawową zasadą, którą wyznają artystki jest granie z pasją, poświęcając muzyce każdą chwilę i czerpiąc z niej radość.

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc obowiązują bezpłatne wejściówki.

Bilety dystrybuowane będą od wtorku, 8 listopada:

•    w Urzędzie Miasta Wodzisławia Śląskiego (ul. Bogumińska 4, pok. 101),
•    w Pałacu Dietrichsteinów (ul. ks.płk.Wilhelma Kubsza 2),
•    istnieje również możliwość telefonicznej rezerwacji wejściówek (32 45 90 478) i odbioru bezpośrednio przed koncertem.

* Jedna osoba może odebrać maksymalnie 2 bilety.

Appassionato

Kobiety poznały się w szkole muzycznej, a połączyła je miłość do skrzypiec, która odgrywa pierwszoplanową rolę w ich życiu. Za sobą mają już występ w programie telewizji Polsatu „Super Dzieciak”, w którym doszły do półfinału. Wraz z orkiestrą symfoniczną Państwowej Szkoły Muzycznej im. Szafranków w Rybniku koncertowały w kraju i za granicą. Odbyły tournée po Włoszech, Ukrainie i Niemczech. Obecnie swój warsztat doskonalą na Akademiach Muzycznych w Katowicach oraz we Wrocławiu.

Trio Appassionato wystąpiło m.in. w Warszawie podczas VIII edycji Polish Businesswomen Congress, w Danii podczas jubileuszu Mniejszości Niemieckiej, a w październiku 2022 roku wróciły z 3 tygodniowej trasy koncertowej po Holandii, gdzie wraz z zespołem „Beyond the Music" dziewczyny wykonywały muzykę U2 w wersji symfonicznej.