Genealogia od kuchni - drugie spotkanie

poprawione (2)

Czy zadawaliście sobie kiedyś pytanie kim tak właściwie jesteśmy, jak nazywali się nasi przodkowie i jakie losy spotykały tych, którzy przed nami pisali karty rodzinnej historii? Jeśli tak to mamy dla Was świetną informację! Muzeum w Wodzisławiu Śląskim zaprasza na drugie spotkanie z nowego cyklu zajęć pt. Genealogia od kuchni.

Spotkanie odbędzie się 25 listopada 2022 r. o godz. 18:00 w Pałacu Dietrichsteinów. Tematem spotkania będą informacje ukryte w metrykach kościelnych.

Prowadzone na przestrzeni wieków księgi parafialne obok dokumentów USC stanowią podstawowe źródło wiedzy wykorzystywane w badaniach genealogicznych. Dzięki zawartym w nich danym, możemy nie tylko potwierdzić pokrewieństwo między konkretnymi osobami, ale również przekonać się jakie zawody wykonywali nasi przodkowie, ile posiadali dzieci, w jakim wieku brali ślub czy chociażby co było bezpośrednią przyczyną ich odejścia z tego świata.

Dla osób, które dopiero zaczynają przygodę z genealogią wizja wyprawy do urzędu czy archiwum może być bardzo stresująca, w końcu nie jest to coś co robi się na co dzień. Celem naszych zajęć będzie m.in. przygotowanie uczestników do tego kroku, oraz pomoc w zaplanowaniu i przeprowadzeniu badań genealogicznych własnej rodziny.

Zajęcia są skierowane zarówno dla osób dorosłych jak i studentów i młodzieży licealnej. Zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby zacząć zgłębiać historię swojej rodziny.

Cykl spotkań poprowadzi Adam Miera – pracownik Działu Edukacji Muzeum w Wodzisławiu Śląskim