Apel

Muzeum w Wodzisławiu Śląskim Dział Historii Muzeum w Wodzisławiu Śląskim zwraca się z prośbą do wszystkich mieszkańców naszego regionu o pomoc w pozyskaniu eksponatów dotyczących historii Wodzisławia Śląskiego szczególnie z lat 1939-1989. Jesteśmy zainteresowani wszelkiego rodzaju pamiątkami z dawnych lat np. fotografiami, dokumentami, odznaczeniami, biletami, drukami, ulotkami i mapami. Czekamy również na wspomnienia spisane przez starszych mieszkańców miasta.. Zależy nam również na wszelkiego rodzaju kronikach prowadzonych przez instytucje z terenu powiatu wodzisławskiego (zwracamy się w tym miejscu z apelem do zakładów pracy takich jak kopalnie, szkoły i urzędy). Szczególnie będziemy wdzięczni naszym mieszkańcom za dokumenty i fotografie z okresu II wojny światowej oraz czasów późniejszych (fotografie niemieckich i polskich burmistrzów Wodzisławia, rozbudowa miasta w czasach PRL i okres „Solidarności”). Rzeczy te bardzo chętnie przejmiemy na własność, lub po skopiowaniu przedmioty te zostaną zwrócone ich właścicielom.

Wodzisław Śląski z powodu zniszczeń powstałych w wyniku wojen i klęsk żywiołowych, posiada jedną z najgorszych baz źródłowych ze wszystkich miast Górnego Śląska. Nie pozwólmy żeby bogata historia naszego miasta została zapomniana.

Razem możemy zachować pamięć historyczną Wodzisławia i okolicznych miejscowości dla przyszłych pokoleń!

Wszystkich zainteresowanych mieszkańców prosimy o kontakt z Działem Historii Muzeum pod numerem telefonu 32 455 25 74 lub poprzez internet: muzeumwodzislaw@onet.eu