ul. ks. płk. Wilhelma Kubsza 2
44-300 Wodzisław Śląski
tel. 32 455-25-74
NIP: 647-22-25-933
GPS: 50.00240°N, 18.46492°E
poniedziałek – piątek: 730 - 1530
|
PONIEDZIAŁEK |
NIECZYNNE |
|
WTOREK |
8.00-14.00 |
|
ŚRODA |
8.00-14.00 |
|
CZWARTEK |
8.00-14.00 |
|
PIĄTEK |
8.00-14.00 |
|
SOBOTA |
9.00-15.00 |
|
NIEDZIELA |
14.00-20.00 |
Ostatnie wejście minimum 30 minut przed zamnięciem wystaw
Wszystkie atrakcje Pałacu są bezpłatne





Który kościół na ziemi rybnicko-wodzisławskiej był najstarszy? Jak funkcjonowały parafie nie tylko w Wodzisławiu, ale także w Jedłowniku, Pszowie i Rybniku? O tym opowiedzą historycy podczas listopadowego „Spotkania z historią”. Gościem specjalnym będzie dr Bogdan Kloch – zastępca dyrektora Muzeum w Rybniku.
Przestrzeń sakralna wsi okolic Wodzisławia Śląskiego i Rybnika w XIII i XVI wieku będzie tematem spotkania, w którym historycy przedstawią najnowsze fakty dotyczące funkcjonowania sieci kościołów w naszym regionie. Gościem specjalnym będzie dr Bogdan Kloch - rybnicki historyk, zastępca dyrektora Muzeum w Rybniku, który swoje zainteresowania naukowe koncentruje wokół dziejów Kościoła na Śląsku w Średniowieczu, ze szczególnym uwzględnieniem problematyki organizacji parafialnej.
Dr Kloch jest autorem ponad trzydziestu prac i artykułów naukowych oraz popularno-naukowych. Podjął się reaktywacji „Zesztytów Rybnickich” wydawanych przez Muzeum w Rybniku. Bada dzieje Górnego Śląska, w tym jego poszczególnych miejscowości – z wyszczególnieniem Rybnika i okolic.
Spotkanie z historią z udziałem dr. Bogdana Klocha odbędzie się w sobotę 29 listopada o 16.00 w Muzeum w Wodzisławiu Śląskim. Wstęp wolny.