Dane teleadresowe

ul. Kubsza 2
44-300 Wodzisław Śląski

(adres do korespondencji: Rynek 24,  44-300 Wodzisław Śląski)


Tel. 32 455 25 74
NIP: 647-22-25-933
GPS: 50.00240°N, 18.46492°E
kontakt@muzeum.wodzislaw.pl

Godziny pracy

poniedziałek – piątek: 730 - 1530

Godziny otwarcia wystaw

W związku z remontem Pałacu wystawy stałe i czasowe nieczynne do odwołania

Zapraszamy do Galerii Muzeum na rogu Rynku i ul. Aptecznej

Ceny biletów


przewodnik po Starym Mieście: 25 zł
(grupy do 25 osób)
lekcja muzealna / spotkania z historią:
3 zł/os. (grupy min. 10 osób)
(UWAGA: w związku z remontem organizujemy tylko zajęcia wyjazdowe)
Ankiety - podsumowanie

Już po raz drugi na stronie wodzisławskiego Muzeum zapytaliśmy internautów, czego oczekują od naszej placówki. I oto po roku głosowania przyszedł czas na podsumowanie wyników i wyciągnięcie wniosków:
 
"Wybierz kraj, który chciałbyś poznać w ramach lekcji muzealnej" - tak brzmiało pierwsze pytanie ankiety. Z sześciu zaproponowanych miejsc największym powodzeniem cieszyły się Chiny. Na spotkanie z Państwem Środka chętnie wybrałoby się 29% ankietowanych. W drugiej kolejności (26%) internautów zaintrygowała mroźna Islandia, a na trzecim miejscu (19%) usadowiła się Szkocja. Co ciekawe, te europejskie, wietrzne i zimne krainy wyprzedziły tropiki: Kuba i Brazylia zajęły miejsca na szarym końcu ankiety.
 
Drugie pytanie "Spotkanie z jakim ginącym zawodem interesowałoby Cię najbardziej" - zostało już częściowo zrealizowane podczas Dni Wodzisławia 2013 roku. Odbyło się wówczas spotkanie z płatnerzem (w ankiecie 33%) oraz garncarzem (31%). Kolejne miejsce zajęli kowal z wynikiem 17%, bednarz - 14% i wikliniarz - 5%.
 
"Którą wystawę muzealną uważasz za najciekawszą". W tym pytaniu chodziło o wystawy stałe. Okazuje się, że wodzisławskie Muzeum najbardziej interesuje historyków i wielbicieli militariów: 'Wodzisław w XX wieku' zdobył przeważającą liczbę głosów - dla 38% ankietowanych to właśnie ta wystawa okazała się najciekawsza. Kolejne miejsca zajęły: 'Wczesnosłowiański gród w Lubomi' (24%), 'Wodzisławska Baszta' (17%) i 'Pałac wodzisławski i jego właściciele' (12%).
 
Następne pytanie brzmiało "Festiwal poświęcony jakiej kulturze interesowałby Cię najbardziej". Do wyboru byli Górale, Cyganie, Czesi, Ukraińcy i Amisze. Jak można się było domyśleć największą ilość głosów (31%) zdobyła najmniej znana nam kultura czyli Amisze. Na drugim miejscu uplasowali się Górale (22%), natomiast pozostałe nacje dostały po 15% głosów każda.
 
Ostatnie, podsumowujące pytanie ankiety dotyczyło wieku naszych respondentów. Jak się okazuje, naszą stronę odwiedza najwięcej osób w wieku średnim (36-50 lat), stanowią oni 28% wejść. Na drugim miejscu znalazły się osoby nieco młodsze (26-35 lat) - niecałe 27%. Miejsce trzecie zajmuje młodzież (18-25 lat) - 18%. Możemy więc przyjąć ,że informacje na naszej stronie śledzą głównie rodzice i dziadkowie dzieci uczestniczących w organizowanych przez Muzeum zajęciach.
 
Dziękujemy wszystkim uczestnikom naszej sondy. Wkrótce na stronie pojawią się nowe pytania, więc zapraszamy do kolejnych odpowiedzi.