Konferencja prasowa

W poniedziałek 7 września 2015 w Muzeum w Wodzisławiu Śląskim, odbędzie się konferencja prasowa na której przekazane zostaną nowe informacje na temat odkrycia ciosu mamuta w Wodzisławiu Śląskim-Zawadzie. Na konferencji zostaną podane również szczegóły odnośnie dalszych badań i konserwacji odkrytego eksponatu. W spotkaniu weźmie udział m.in. paleontolog dr Andrzej Boczarowski z Uniwersytetu Śląskiego. Początek konferencji o godzinie 10:30. Serdecznie zapraszamy.

Dr Andrzej Boczarowski jako naukowiec i wykładowca na stałe związany jest z Uniwersytetem Śląskim (Wydział Nauk o Ziemi). Jako autor, konsultant naukowy i wykładowca współpracuje stale między innymi z Wydawnictwem Nowa Era, Wydawnictwem Ringier Axel Springer, National Geographic, IMAX’em, Polskim Radiem oraz Telewizją Polską. Jego działalność naukowa obejmuje: ewolucjonizm, paleontologię, paleoantropologię, geologię i muzealnictwo. Jest uczestnikiem wypraw naukowych i podróżniczych.