150-lecie Sióstr Boromeuszek w Wodzisławiu Śląskim

20 września 2015 r. w niedzielę o godzinie 11.30 nastąpiło uroczyste otwarcie wystawy poświęconej 150 - leciu posługi sióstr boromeuszek w Wodzisławiu Śląskim. Dzięki przygotowanej ekspozycji zacne grono gości mogło zapoznać się z ich historią, które przybyły do Wodzisławia Śląskiego  5 września 1865 r. Na ekspozycji zaprezentowano po raz pierwszy nieznane, oryginalne dokumenty z XIX i XX wieku – z czasów powołania i funkcjonowania wodzisławskiej wspólnoty. Prezentacja dwóch instalacji: rekonstrukcji fragmentu pomieszczenia szpitalnego oraz izby szkolnej pozwoliła w symboliczny sposób zaprezentować czym zajmowały się siostry na przestrzeni minionych 150 lat.
Wystawę zorganizowano przy współpracy: Grupy Rekonstrukcyjnej Powstaniec Śląski z Wodzisławia Śląskiego, Zbiorów muzealnych  – Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Syryni, Parafii pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Wodzisławiu Śląskim, Zbiorów osób prywatnych: Rodziny Błatoń, Teresy Cabały, Roberta Grzybka, p. Włodarczyk,  Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia św. Karola Boromeusza w Cieszynie, Mikołowa oraz Trzebnicy, Wodzisławia Śląskiego oraz zbiorów własnych.

Wystawa będzie czynna do początku grudnia 2015 r. Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy.