UWAGA

od dnia 1 października 2018 do odwołania korespondencję prosimy kierowac na adres:

Z powodu remontu budynku wszystkie wystawy zostały zamknięte do odwołania

lekcja muzealna / spotkania z historią (TYLKO WYJAZDOWE):

Spektakt dla szkół w 100. rocznicę Odzyskania Niepodległości

Przedstawienie normal size

W piątek 9 listopada 2018 r. Muzeum w Wodzisławiu Śląskim wraz z Grupą Rekonstrukcji Historycznych Piechota-Herr oraz Teatrem Wodzisławskiej Ulicy przeprowadzi w Wodzisławskim Centrum Kultury trzy darmowe spektakle skierowane dla młodzieży szkół z terenu powiatu wodzisławskiego. Wejścia na spektakle będą miały miejsce o godzinie 9:00, 11:00 oraz 13:00. Będą to trzy jednakowe spektakle przeznaczone dla uczniów szkół podstawowych i średnich realizowane w ramach Programu Niepodległa 2018.
Spektakl, którego scenariusz bazuje na publikacji Czas zmian. Wodzisław i ziemia wodzisławska pomiędzy Cesarstwem niemieckim a II Rzeczpospolitą obejmuje najważniejsze wydarzenia z lat 1918-1921 mające miejsce na ziemi wodzisławskiej. Rekonstruktorzy GRH Piechota-Herr i aktorzy TWU zabiorą młodzież w swoistą podróż wehikułem czasu i pokażą jakie wydarzenia miały miejsce w naszym regionie ok. 100 lat temu.  Autorami scenariusza są Piotr Hojka z Muzeum w Wodzisławiu Śląskim przy pomocy Mariusza Chłapka z GRH Piechota-Herr oraz Olgi Bauerek z Fundacji Teatru Wodzisławskiej Ulicy.
Ze względu na ograniczoną ilość miejsc obowiązują wcześniejsze zapisy pod adresem mailowym  lub numerem telefonu Muzeum (32 455 25 74 historia@muzeum.wodzislaw.pl ).

Ze względów organizacyjnych prosimy nauczycieli lub dyrektorów zainteresowanych szkół o zgłoszenia najpóźniej do 26 października 2018 r. W zgłoszeniach prośmy o podanie ilości klas, liczby uczniów i nazwisk opiekunów grup oraz wybranych godzin wejścia na spektakl. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do wcześniejszego zawieszenia zapisów w związku z ograniczoną liczbą miejsc, zmiany godzin oraz wprowadzenia limitu uczestnictwa maksymalnie dla czterech klas z danej szkoły. Obowiązuje kolejność zgłoszeń.

Dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2021 w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa”.