Dane teleadresowe

ul. Kubsza 2
44-300 Wodzisław Śląski

(adres do korespondencji: Rynek 24,  44-300 Wodzisław Śląski)


Tel. 32 455 25 74
NIP: 647-22-25-933
GPS: 50.00240°N, 18.46492°E
kontakt@muzeum.wodzislaw.pl

Godziny pracy

poniedziałek – piątek: 730 - 1530

Godziny otwarcia wystaw

W związku z remontem Pałacu wystawy stałe i czasowe nieczynne do odwołania

Zapraszamy do Galerii Muzeum na rogu Rynku i ul. Aptecznej

Ceny biletów


przewodnik po Starym Mieście: 25 zł
(grupy do 25 osób)
lekcja muzealna / spotkania z historią:
5 zł/os. (grupy min. 10 osób)
(UWAGA: w związku z remontem organizujemy tylko zajęcia wyjazdowe)
Spotkań z historią ciąg dalszy

Od czasu ferii zimowych minęło już sporo czasu, jednak pogoda nie rozpieszcza mieszkańców naszego miasta i okolic. Dlatego zespół Muzeum w Wodzisławiu Śląskim, w obawie, iż nadchodzące wakacje przebiegać będą w podobnej aurze, już zabrał się do pracy nad kolejną edycją SPOTKAŃ Z HISTORIĄ, które zostały zapoczątkowane w lutym tego roku.

Przewodnią ideą „Spotkań…” jest umilenie i wypełnienie wolnego czasu dzieciom w okresie wakacyjnym. Jednak ich celem jest nie tylko zabawa, ale również wspólna nauka i poznawanie różnych terminów i nauk historycznych, rzemiosła jakim posługuje się historyk, a także rzeczy, które z pozoru wydawałyby się oczywiste, czyli np. to kim jest archeolog i jak wygląda jego praca…

Wysoka frekwencja i duże zainteresowanie dzieci pierwszą edycją „Spotkań z historią” pozwala przypuszczać, iż również tym razem nasi młodzi obywatele nie pozostaną obojętni wobec atrakcji jakie przygotowuje dla nich wodzisławskie Muzeum.

Pierwszym tematem jakim zajmiemy się podczas letniej edycji przedsięwzięcia będzie numizmatyka. Dzieci dowiedzą się podstawowych informacji o dawnych środkach płatniczych i papierach wartościowych. Dodatkową atrakcją będzie możliwość zapoznania się z historią wodzisławskiego pieniądza. Poza częścią typowo edukacyjną na uczestników będzie czekał szereg gier i zabaw, które pomogą zrozumieć funkcję i znaczenie pieniądza.

Z kolei drugi temat naszych spotkań będzie już wymagał nieco większego zaangażowania ze strony uczestników. Będziemy bowiem zajmować się genealogią i spróbujemy odtworzyć korzenie swojej rodziny.

Na pierwsze spotkanie zapraszamy wszystkich zainteresowanych już 8 lipca w godzinach od 10:00 do 13:00. Następne odbędzie się w tych samych godzinach 22 lipca. Informujemy również, że wstęp jest całkowicie bezpłatny, a liczba uczestników ograniczona, dlatego prosimy o wcześniejsze zgłaszanie swoich pociech do uczestnictwa w zabawie. Rejestracji dzieci będzie można dokonać od „Dni Wodzisławia”, tj. 18 VI do wyczerpania miejsc. Kontakt osobisty, bądź ze względu na trwający remont, najlepiej telefoniczny (32) 455-25-74 lub mailowy: muzeumwodzislaw@onet.eu