ul. ks. płk. Wilhelma Kubsza 2
44-300 Wodzisław Śląski
tel. 32 455-25-74
NIP: 647-22-25-933
GPS: 50.00240°N, 18.46492°E
poniedziałek – piątek: 730 - 1530
PONIEDZIAŁEK |
NIECZYNNE |
WTOREK |
8.00-14.00 |
ŚRODA |
8.00-14.00 |
CZWARTEK |
8.00-14.00 |
PIĄTEK |
14.00-20.00 |
SOBOTA |
9.00-15.00 |
NIEDZIELA |
12.00-18.00 |
Wszystkie atrakcje Pałacu są bezpłatne
Muzeum w Wodzisławiu Śląskim zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej Muzeum w Wodzisławiu Śląskim.
Strona internetowa jest niezgodna z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Niezgodność (niezgodności) lub wyłączenia wymieniono poniżej.
Oświadczenie sporządzono dnia: 2022-07-22.
Deklarację sporządzono na podstawie samooceny przeprowadzonej przez podmiot publiczny.
Data ostatniego przeglądu deklaracji: 2022-07-22.
Na stronie internetowej można używać standardowych skrótów klawiaturowych przeglądarki.
W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt. Osobą kontaktową jest Adrian Podgórski, kontakt@muzeum.wodzislaw.pl. Kontaktować można się także dzwoniąc na numer telefonu 324552574. Tą samą drogą można składać wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz składać skargi na brak zapewnienia dostępności.
W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt poprzez e-mail: kontakt@muzeum.wodzislaw.pl, tel. 324552574. Tą samą drogą można składać wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz składać żądania zapewnienia dostępności. Każdy ma prawo do wystąpienia z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub jakiegoś ich elementu. Można także zażądać udostępnienia informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, na przykład przez odczytanie niedostępnego cyfrowo dokumentu, opisanie zawartości filmu bez audiodeskrypcji itp. Żądanie powinno zawierać dane osoby je zgłaszającej, wskazanie, o którą stronę internetową lub aplikację mobilną chodzi oraz sposób kontaktu. Jeżeli osoba żądająca zgłasza potrzebę otrzymania informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, powinna także określić dogodny dla niej sposób przedstawienia tej informacji. Podmiot publiczny powinien zrealizować żądanie niezwłocznie, nie później niż w ciągu 7 dni od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, podmiot publiczny niezwłocznie informuje o tym wnoszącego żądanie, kiedy realizacja żądania będzie możliwa, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli zapewnienie dostępności cyfrowej nie jest możliwe, podmiot publiczny może zaproponować alternatywny sposób dostępu do informacji. W przypadku, gdy podmiot publiczny odmówi realizacji żądania zapewnienia dostępności lub alternatywnego sposobu dostępu do informacji, wnoszący żądanie może złożyć skargę w sprawie zapewniana dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub elementu strony internetowej lub aplikacji mobilnej. Po wyczerpaniu wskazanej wyżej procedury można także złożyć wniosek do Rzecznika Praw Obywatelskich. Link do strony internetowej Rzecznika Praw Obywatelskich: https://bip.brpo.gov.pl/content/jak-zglosic-sie-do-rzecznika-praw-obywatelskich
Muzeum w Wodzisławiu Śląskim 44-300 Wodzisław Śląski ul. Rynek 24 Opisywany budynek to tymczasowe biura Muzeum. Mieszczą się na parterze kamienicy Rynek 24. Obiekt znajduje się w wschodniej pierzei Rynku. Dostęp do niego jest możliwy jedynie od strony Rynku. Przy wejściu znajduje się poręcz usprawniająca wejście do obiektu. Biura Muzeum są pozbawione przeszkód architektoniczych dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich. Wszystkie punkty obsługi znajdują się na parterze budynku: Biuro Dyrektora, Księgowość i Sekretariat, Działy: Archeologii, Etnologii, Edukacji, Historii. Pomieszczenia higienicznosanitarne nie są przystosowane dla osób niepełnosprawnych, ponieważ jest to obiekt przejściowy, przekazany Muzeum tylko na czas remontu siedziby głównej. Istnieje możliwość wprowadzenia psa przewodnika/asystenta osoby niewidomej. Nie ma możliwości skorzystania z pomocy tłumacza języka migowego. Brak jest informacji wizualnej/dotykowej/głosowej o rozkładzie pomieszczeń. W budynku nie zastosowano urządzeń i innych środków technicznych do obsługi osób słabosłyszących.
brak