Konferencja

394254951_666622145448441_6277994133051495037_n

Już w najbliższy piątek 24 listopada w murach Pałacu Dietrichsteinów odbędzie się wyjątkowa konferencja o rozwoju dzieci. Jej organizatorem jest żłobek "Mali Einsteini", który w tym roku obchodzi 5 rocznicę swojego istnienia.

Urodziny to świetna okazja, by zaprosić wyjątkowych gości. Takimi na pewno będą prelegenci, który podczas piątkowej konferencji będą mówić m.in. o uzależnieniach od telefonów i komputerów, rehabilitacji uroginekologicznej, anorektalnej i stomatologicznej oraz zachowaniach normatywnych i pozanormatywnych u dzieci i młodzieży.

Wśród zaproszonych gości znaleźli się:

KATARZYNA KUDYBA - Psycholog, pedagog, seksuolog, wykładowca akademicki. Autorka tekstów do Newsweek Psychologia Nastolatka, Medycyna-Praktyczna Pediatria. Na co dzień prowadzi liczne szkolenia zarówno dla nauczycieli, jak również rodziców, uczniów i innych specjalistów, którym bliska jest tematyka dzieci i młodzieży. Jej oferta spotyka się z dużym zainteresowaniem i pozytywnym odzewem, a uczestnicy otrzymują konkretną wiedzę, którą mogą bezpośrednio wdrożyć w swoim życiu osobistym i zawodowym.

Wykład: "Małe dziecko wpatrzone w ekran...kiedy możemy się uzależnić"

Godzina: 9.45-10.30

ANNA SACHS -  magister rehabilitacji oraz terapeuta uroginekologizny, który prowadzi własny gabinet rehabilitacyjny o nazwie "Urointima" w Świerklanach. W gabinecie oferowane są rehabilitacje ortopedyczne, uroginekologiczne oraz geriatryczne. Każdy ze zgłaszających się pacjentów może liczyć na konsultację fizjoterapeutyczną, nim rozpocznie leczenie. Terapie obejmują masaże, zabiegi fizykoterapeutyczne oraz gimnastykę.

Wykład: "Rehabilitacja Uroginekologiczna, Anorektalna, Stomatologiczna - współczesne podejście do terapii dzieci i dorosłych"

Godzina: 10.30-11.15

BARBARA PŁACZEK - Certyfikowany edukator seksualny dzieci i młodzieży, pedagog zdrowia, terapeuta. Prowadzi gabinet specjalisty seksuologii w Rybniku, prywatny Żłobek „Mali Einsteini” oraz szkoli na terenie całego kraju z zakresu seksualności osób z niepełnosprawnościami oraz spektrum, animacji zajęć terapeutycznych, agresji osób z niepełnosprawnościami, zespołami, spektrum autyzmu oraz zaburzeniami psychicznymi, wyznaczania granic w pracy terapeutycznej oraz wypalenia zawodowego w zawodach terapeutycznych i pomocowych prowadząc własne Centrum Terapeutyczno-Szkoleniowe.W obszarze badań naukowych zajmuje się również sferą seksualną rodziców i opiekunów dorosłych osób z niepełnosprawnościami.

Wykład: "Zachowania normatywne i pozanormatywne u dzieci i młodzieży - holistyczne podejście do potrzeb młodego człowieka"

Godzina: 11.15-12.00

Udział w konferencji jest bezpłatny. Obowiązują jednak wcześniejsze zapisy za pośrednictwem strony internetowej: KLIKNIJ TUTAJ

TAGI:

2023,